BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Ziemia Mazury Garbate

Informacje podstawowe:

Kwota inwestycji 3 490 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
3 490 000 PLN
Dodano: 09 października 2019
W systemie jeszcze: 33 dni

ID ogłoszenia: #2906
liczba wyświetleń: 145
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDFOpis oferty:

"Z dniem 26 czerwca 2019 roku nastąpiła istotna zmiana przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, łagodząca przepisy z roku 2016..... więcej poniżej oferty"

Nieruchomość w Wilkasach k/Gołdapi i Zatykach o powierzchni łącznej 80,4834 ha.

Nieruchomość znajduje się w pasmie Wzgórz Szeskich na Mazurach Garbatych, w niedalekiej odległości od Góry Rudzkiej ( 284 m.n.p.m. ) przy szosie Pogorzel - Grabowo przy skrzyżowaniu z drogą Wilkasy - Kozaki - Gołdap w odległości ok. 12 km od Gołdapi. Natomiast druga część w Zatykach - 3 km od Wilkas przy w/w drodze Wilkasy - Gołdap.
Nieruchomość o powierzchni 80,4834 ha.

1. Wilkasy, nieruchomość o powierzchni 50,8980 ha w skład której wchodzą 3 graniczące ze sobą działki: 93/1 o pow. 1,6287 - ha posiada ok. 300 m. linii brzegowej nad jeziorem Wilkaskim ( ok 7 ha powierzchni ) graniczy z działką 71/2 o pow. 20,1095 ha która na długości ok. 200 m bezpośrednio przylega do drogi asfaltowej Pogorzel - Grabowo (przy skrzyżowaniu tej drogi z drogą do Gołdapi) Działki 70/1 o pow. 29,1598 ha w części południowej.

OPIS:
Obok jeziora między lasem a drogą asfaltową znajduje się łąka o powierzchni ok. 3 ha doskonale nadająca się pod budowę domu (były wydane warunki zabudowy), utworzenie terenu rekreacyjnego czy stworzenie ogrodu. Przy łące znajduje się położony na wzgórzu las (min. odległość od jeziora to ok. 70 metrów)
W lesie tym w okresie jesieni i wiosny płynie strumyk wpadający do jeziora, występuje w nim część parkowa z wielkimi wiązami i grabami. Ponadto w lesie rosną jesiony, klony, pojedyncze dęby i świerki. Obok łąki znajduje się niewielki naturalny staw.
Przy granicy łąki znajduje się studnia wodomierzowa z przyłączem nowo zbudowanego wodociągu zasilającego w wodę ze studni głębinowej.
W planach zagospodarowania przestrzennego gminy ziemie w tej okolicy przeznaczone są pod uprawy rolne i zabudowę siedliskową a także działalność związaną z rolnictwem ( pokrewną ), np. przetwórstwo, działalność turystyczna .
Przez nieruchomość na długości ok. 1200 m pomiędzy działkami 70/1 i 71/2 przepływa rzeczka Wilkaska Struga. W części wschodniej tworzy wąwóz, miejsce do ewentualnego jej spiętrzenia. W części zachodniej znajduje się naturalnie utworzony staw o powierzchni ok. 3 ha.
Na działce 70/1 oprócz starego lasu, znajduje się nowo posadzony 10 ha ( 5 letni - świerki, dęby, graby, olchy i brzozy ) - dopłaty.

2. Zatyki - Doskonała Inwestycja w cenie wg GUS.
Działka o pow. 29,59 ha położona w Zatykach na Mazurach Garbatych, u stóp Szeskich Wzgórz, w odległosci ok. 10 km od Gołdapi. W skład działki wchodzi ok. 15 ha lasu. Działka pofałdowana. W lesie kilka naturalnych stawów. Działka bardzo dobrze nadająca się na zalesienia. Piękna widokowo. Położona w okolicy gdzie znajduje się wiele gospodarstw rybnych (stawy) a także gospodarstwa z dziką zwierzyną.

Możliwość kupna każdej lokalizacji osobno (Wilkasy lub Zatyki)), lub też każdej z działek w Wilkasach osobno.
Kontakt bezpośredni z właścicielem : 602231234

"Z dniem 26 czerwca 2019 roku nastąpiła istotna zmiana przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, łagodząca przepisy z roku 2016

Zgodnie z art. 2 pkt 1 ww. ustawy pod pojęciem „nieruchomości rolnej” – należy rozumieć nieruchomość rolną w rozumieniu Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem nieruchomości położonych na obszarach przeznaczonych w planach zagospodarowania przestrzennego w całości na cele inne niż rolne.

Zgodnie z art. 461 Kodeksu cywilnego, nieruchomościami rolnymi (gruntami rolnymi) są nieruchomości, które są lub mogą być wykorzystywane do prowadzenia działalności wytwórczej w rolnictwie w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, nie wyłączając produkcji ogrodniczej, sadowniczej i rybnej.

Przepisy ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego dotyczące nabycia nieruchomości rolnej stosuje się odpowiednio do nabycia:
- użytkowania wieczystego nieruchomości rolnej albo udziału w użytkowaniu wieczystym nieruchomości rolnej,
- udziału we współwłasności nieruchomości rolnej,
- gospodarstwa rolnego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zobowiązany został do realizacji przepisów wynikających z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego w zakresie m.in.:
- rozpatrywania wniosków i wydawania decyzji administracyjnych na nabycie nieruchomości rolnych,
- wykonywania prawa pierwokupu oraz prawa nabycia nieruchomości rolnych,
- wykonywania prawa pierwokupu oraz prawa nabycia udziałów i akcji spółek kapitałowych będących właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości rolnej o powierzchni co najmniej 5 ha albo nieruchomości rolnych o łącznej powierzchni co najmniej 5 ha,
- rozpatrywania wniosków i wydawania decyzji administracyjnych na zbycie lub oddanie w posiadanie innym podmiotom nabytych nieruchomości rolnych przed upływem okresu 5 lat,
- nabywania na własność Skarbu Państwa nieruchomości rolnych w celu poprawy struktury obszarowej gospodarstw rolnych,
- sprawowania nadzoru nad spełnianiem zobowiązań ustawowych przez nabywców nieruchomości rolnych"

Zdjęcia obiektu:

Tagi:

Ziemia działka teren inwestycyjny Mazury Garbate jezioro Wilkasy Zatyki działka rolna

Zobacz również:Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2020 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA