BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Zabytkowy Dwór - centrum konferencyjne

Informacje podstawowe:

Województwo podkarpackie
Kwota inwestycji 3 960 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
3 960 000 PLN
Dodano: 13 października 2021
W systemie jeszcze: 52 dni

ID ogłoszenia: #6462
liczba wyświetleń: 15
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDF


podkarpackie
Opis ogłoszenia:

Historia
Dwór wzniesiony został w 1831r. przez Antoniego Jaruntowskiego herbu Prus . W 1914r. został gruntownie przebudowany przez ostatniego właściciela Antoniego Kraińskiego, zmieniono dach na całkowicie nowy – mansardowy, dobudowano od strony wschodniej dużą oszkloną werandę a od zachodniej taras. Po 1945r. budynek stał się własnością gromadzką. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w budynku mieściła się szkoła podstawowa oraz mieszkania dla nauczycieli. W roku 1974 dwór wraz ze starym drzewostanem został objęty ochroną konserwatorską i wpisany do rejestru zabytków. Od roku 2001 nie był użytkowany. Od 2003 jest własnością prywatną. Nowi właściciele w roku 2005 zakończyli gruntowny remont a w 2015r. wymieniono poszycie dachowe i orynnowanie na blachę ocynkowaną. Częściowo wymieniono więźbę dachową i położono nowe odeskowanie.

Dwór w Jabłonce położony jest w odległości 65km od Rzeszowa i 23km od Sanoka. Cztery sale konferencyjne, miejsca noclegowe oraz otoczenie pięknego parku dają doskonałe możliwości do organizowania różnego rodzaju konferencji, szkoleń, zjazdów, spotkań rodzinnych a także imprez plenerowych.

Opis budynku
Budynek składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych, częściowo podpiwniczony. Od strony południowej frontowej znajduje się wparty na 4 kolumnach portyk, symetrycznie po stronie północnej oparty na czterech kolumnach taras. Powierzchnia zabudowy to 565,77m2, powierzchnia użytkowa to 750,13m2. Budynek zaopatrzony we wszystkie media: prąd, siła, gaz, woda ze studni głębinowej (stacja uzdatniania), kanalizacja. CO – piec gazowy. Ogrzewanie podłogowe w całym podpiwniczeniu i na parterze, na piętrze kaloryfery.

Podpiwniczenie 198,61m2
Ściany piwnic o grubości 65 – 80cm wykonane z kamienia ciosanego na zaprawie wapiennej oraz cegły pełnej od wewnątrz. Stropy z cegły w formie sklepień krzyżowych i łukowych. Piwnica podzielona jest na część gospodarczą i rekreacyjną. W części gospodarczej mieści się profesjonalna kuchnia z windą towarową, magazyn, kotłownia. W części rekreacyjnej znajdują się trzy pokoje (jeden z kominkiem) oraz sauna. Na poziomie piwnic znajdują się jeszcze dwa pomieszczenia z oddzielnym wejściem z zewnątrz, w których mieści się bar i sala bilardowa z kominkiem.

Parter 318,82m2
Ściany parteru o grubości 65cm wykonane z cegły pełnej z tynkami. Na parterze znajduje się przestronny hall ze stylowymi drewnianymi schodami prowadzącymi na piętro. Cztery sale konferencyjne różnej wielkości, każda urządzona w unikalnym klimacie w tym jedna z barkiem.
• Sala konferencyjna 110 miejsc – wyjście na taras
• Sala bankietowa 30 miejsc – wyjście na taras
• Sala bufetowa 20 miejsc
• Sala jadalna 18 miejsc
Ponadto na tym poziomie znajdują się toalety, recepcja/ szatnia, magazyn z windą do kuchni i schody do podpiwniczenia.

Piętro 232,70m2

Piętro umieszczone jest w mansardowym dachu, ściany drewniane. Na piętrze znajduje 8 stylowo urządzonych pokoi, każdy z łazienką:
• 2 pokoje – 2-osobowe
• 2 pokoje – 3-osobowe
• 4 pokoje – 4-osobowe
oraz duży hall i dwa pomieszczenia gospodarcze.

Ogród
Otoczenie dworu stanowi park o powierzchni 1,74ha z częściowo zachowanym starodrzewem (zanotowano ok 60 gatunków roślin drzewiastych oraz krzewów). We frontowej części, w połączeniu z aleją dojazdową znajduje się okrągły klomb ze współczesną kompozycją. W pobliżu dworu znajduje się budynek gospodarczy i mieszkanie ogrodnika. W parku znajduje się również duża altana o drewnianej konstrukcji, posadowiona na słupach betonowych z drewnianą podłogą. Pośrodku altany jest piec grillowy z kamiennym kominem. Altana wyposażona jest w drewniane stoliki i krzesła dla ok 60 osób. Idealne miejsce na imprezy okolicznościowe na wolnym powietrzu

Powierzchnia całkowita:750 m²
Powierzchnia działki:17 401 m²
Rok budowy:1831

„Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego”.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Zabytkowy dwór centrum konferencyjne Dwór w Jabłonce Dworek Dwór

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2021 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA