BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Unikalna działka inwestycyjna nad morzem nad własnym stawem hodowlanym/łowiskiem komercyjnym w Rogowie "Wenecji Północy" koło Kołobrzegu

Informacje podstawowe:

Miasto Rogowo
Ulica Makowa
Kwota inwestycji 2 900 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Europejski
ogłoszenie archiwalne
Dodano: 11 września 2022

ID ogłoszenia: #7989
liczba wyświetleń: 57
Ogłoszenie: Unikalna działka inwestycyjna nad morzem nad własnym stawem hodowlanym/łowiskiem komercyjnym w Rogowie "Wenecji Północy" koło Kołobrzegu jest archiwalne, gdyż ogłoszeniodawca go nie przedłużył. Na ten moment nie ma możliwości kontaktu z ogłoszeniodawcą. Pozostaw adres mailowy jeśli chcesz być powiadomiony o aktywowaniu ogłoszenia.zachodniopomorskie
Opis ogłoszenia:

Absolutnie wyjątkowa nieruchomość inwestycyjna o pow. 12 280 m2 (grunt ok. 4000m2 , lustro wody ok. 8000m2, pow. cał. stawu ok, 3,2 ha) prosperująca jako łowisko komercyjne z aktualnym MPZP przeznaczona pod zabudowę turystyczno- wypoczynkową, mieszkalno-usługowa w ramach całorocznego ośrodka agroturystycznego "Rogowo Enklawa" z hodowlą ryb i wędkarstwem włącznie nie wykluczając możliwości sprzedaży domków i hausbotów na własność.

Unikatowa lokalizacja "Rogowo Enklawa" daje możliwość aktywnego wypoczynku oraz bezpośredniego kontaktu z naturą. Morskie wybrzeże, w niewielkiej odległości raptem 1200 m, fale, szerokie plaże oraz spokojniejsze jezioro z przystanią (70 m) umożliwiają uprawianie różnych sportów wodnych kitesurfing, windsurfing, żeglowanie i pływanie łódką czy kajakiem. To właśnie tu na na Starej Redze (odległość do brzegu rzeki -50 m) kończy się jeden z najdłuższych szlaków kajakowych w Polsce Świdwin-Morze Bałtyckie.

Obiekty mieszkalno-usługowe w koncepcji zagospodarowania zostały zaplanowane w wyjątkowej lokalizacji ze względu na ulokowanie nad własnym stawem, między Starą Regą a jeziorem Resko Przymorskie. Dodatkowo położenie jest urozmaicone obecnością obszaru Nadmorskiego Pasa Trzebiatowskiego oraz obszaru NATURA 2000. Dopełnieniem bujnego i naturalnego otoczenia tego miejsca jest cisza i spokój, ale jednocześnie kurortowe atrakcje w pobliskim Kołobrzegu, Mrzeżynie czy Dźwirzynie. Kołobrzeg jest świetnym uzupełnieniem oferującym atrakcje turystyczne w wydaniu miejskim, oraz bogate zaplecze rehabilitacyjne.

Dla zwolenników innego rodzaju atrakcji Rogowo oferuje w pobliżu inwestycji ścieżki rowerowe, urocze wydmy i szerokie piaszczyste plaże. Jeśli ktoś kocha bieganie, spacery o poranku po plaży lub długie wycieczki rowerowe, to Rogowo idealnie spełni oczekiwania osób, które pragną spędzić tam urlop . Nieocenionym walorem plaż w Rogowie jest możliwość spokojnego i cichego wypoczynku przez czerpanie z morskiej bryzy oraz ciepłego piasku z dala od tłumów.

Istniejąca zabudowa i infrastruktura.

Działka zabudowana całorocznym domem o pow. 65 m2 ( adres administracyjny Rogowo ul. Makowa 54), rozpoczęta budowa obiektu mieszkalno-usługowego, dwu kondygnacyjnego w konstrukcji szkieletu drewnianego o pow. 250 m2, parking, chodniki, pomosty, tarasy nad woda, wiaty, zadaszenia.

Uzbrojenie terenu:

- energia elektryczna- przyłącze na działce (aktualnie 12 kW), ( Trafostacja ENEA na działce obok + sieć energetyczna 10kV),

instalacja fotowoltaiczna 9.9 kW ) na gruncie) z możliwością rozbudowy do 50 kW
-rozprowadzona sieć energetyczna i wykonane przyłącza do projektowanych obiektów

-wykonane przyłącze wody z sieci wodociągowej

-rozprowadzona w terenie sieć wodociągowa do projektowanych obiektów

-kanalizacja- własna oczyszczalnia biologiczna ( na potrzeby domu właściciela z możliwością rozbudowy).
Docelowo kanalizacja ciśnieniowa do wpięcia w istniejącej sieci ciśnieniowej w ulicy Makowej.

-rozprowadzona sieć kanalizacyjna o średnicy 100mm do projektowanych obiektów.

-wykonana wstępna koncepcja architektoniczna domków na gruncie i domków pływających "Hausbotów"

-wykonana opinia geotechniczna warunków posadowienia lekkich budynków rekreacyjnych.

- wykonane szpilki betonowe na gruncie dla 1 etapu (12 domków nad wodą)
- wbudowane 4 słupy energetyczne 12 m ( na skrajach działki ) do celów oświetleniowych i umieszczenia kamer
- wbudowana rura 600 mm do nawadniania i natleniania stawu hodowlanego bezpośrednio z jeziora Resko

Teren w całości ogrodzony, 3 bramy wjazdowe, parking, oświetlenie terenu, monitoring ( 8 kamer) system alarmowy.

Domek właściciela 65 m2 składa się z przeszklonego pokoju dziennego z aneksem kuchennym z kominkiem i klimatyzacją oraz 2 sypialni i łazienki.

Ogrzewanie elektryczne, kominek. Ze względu na instalacje fotowoltaiczna zużycie prądu w roku 0 kW, koszty za energie elektryczną, grzewczą i klimatyzacyjną w skali roku - zerowe !

Dla działki została wykonana koncepcja zabudowy całorocznym zespołem 28 obiektów turystyczno- wypoczynkowych zlokalizowanych nad brzegiem stawu (20 domków na gruncie ,8 domków pływających tzw. Hausbotów ( z możliwa rozbudowa do 16), naturalnym stawem kąmpielowym lub basenem tradycyjnym , 2 budynkami mieszkalno-usługowymi ) z mieszkaniem właściciela, apartamentami na wynajem, smażalnią ryb, wędzarnią, gastronomią, i innymi obiektami małej i dużej architektury związane z wypoczynkiem i rekreacją działających w formule ośrodka agroturystycznego. (agroturystyka- niskie koszty prowadzenia działalności, niskie podatki etc.)

Istotne parametry wskaźnikowe z MPZP:

-max. pow. zabudowy terenu 10% tj. 1228 m2 co daje przy 2 kondygnacjach 2450 m2.
-wskaźnik max. intensywności zabudowy 20%

-wysokość zabudowy :

-mieszkalnej i gospodarczej do 2 kondygnacji nadziemnych do 8,5 m

-usługowej ( domy z tarasami, pomostami wędkarskimi do 2 kondygnacji nadziemnych do 6 m

-dachy:

-zabudowa mieszkalna i gospodarcza: symetryczne, dwuspadowe o katach nachylenia 30-45 stopni

-domy z tarasami, pomostami wędkarskimi 25-35 lub płaskie.

Możliwość uzyskania łącznej pow. użytkowej zabudowy:

ok. 2500 m2 na gruncie
ok. 1200 m2 ( 16 x70 m2) Hausboty (domy na wodzie)

Długość linii brzegowej gruntowej ok. 300 mb wodnej (grobla, pomosty) 270 mb.


Zapraszam do kontaktu i prezentacji.

Projekt "Rogowo Enklawa" to nieograniczone (prawie) możliwości inwestycji w turystykę, wypoczynek, agroturystykę, wędkarstwo, hodowlę ryb, gastronomię w wyjątkowym miejscu.

Stwórz unikatowy biznes do wypoczynku dla siebie, rodziny i innych pasjonatów, aktywnie spędzając czas, ciesząc się bogactwem tego miejsca niezależnie od pory roku.

To właśnie w Rogowie powstają najbardziej ekskluzywne inwestycje nadmorskie - m.in. Rogowo Pearl, Shellter, Marina Rogowo, Rogowo Baltica Heaven. Resco Resort . Miejscowość z ogromnym potencjałem.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Działka inwestycyjna Działka nad morzem nieruchomość inwestycyjna

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA