BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

SynGas i Energia ze Zmieszanej Frakcji Odpadów Komunalnych i Przemysłowych

Informacje podstawowe:

Miasto województwo mazowieckie
Wysokość poszukiwanego kapitału 500 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Światowy
500 000 PLN
Dodano: 05 czerwca 2019
W systemie jeszcze: 11 dni

ID ogłoszenia: #2282
liczba wyświetleń: 434
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDFOpis oferty:

1. Poszukuję Partnera Biznesowego/Finansowego do szerszego/szybszego wprowadzania na rynek w Polsce (i w innych krajach) Instalacji z Technologią D4 (Instalacja TD4).

2. Zespół PL-US posiada wyłączne prawa do marketingu i sprzedaży Instalacji D4 w Polsce oraz prawo do organizowania produkcji i serwisu tych Instalacji. PL-US posiada łatwą ścieżkę do wyłączności w innych krajach na całym świecie.

3. Rynek w Polsce to przede wszystkim samorządowe i prywatne, lokalne elektrociepłownie i ciepłownie oraz Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Po segregacji i recyklingu pozostaje ok. 4 milionów ton rocznie frakcji energetycznej odpadów komunalnych (pre-rdf) i ok. 4 miliony ton rocznie odpadów energetycznych przemysłowych, poprodukcyjnych.

4. Od roku 2016 obowiązuje zakaz składowania frakcji energetycznej odpadów na składowiskach - wzrastają opłaty za odbiór odpadów i opłaty marszałkowskie za składowanie. Przetwarzanie frakcji energetycznej w Instalacjach D4 jest wysoce ekologiczne (blisko-zero emisji i pozostałości stałych) i wysoce ekonemiczne (już teraz, nawet bez dopłat z Programów UE.

5. Pojedyncza Instalacja TD4 przetwarza ok. 12 tys. ton rocznie suchej frakcji (40 ton dziennie). Rynek jest na kilkadziesiąt Instalacji TD4.
Z 1 tony suriowca ospadiowego otrzymujemy 1 MWh energii elektrycznej.

6. Instalacja TD4 zamienia frakcję energetyczną odpadów w ekonomicznym i ekologicznym procesie (bez emisji i bez odpadów stałych) na czysty SynGaz.
Z SynGazu możemy wytwarzać paliwa gazowe/płynne lub energię/ciepło (wybór podczas pisania Studium Wykonalności Projektu TD4).

7. Zespół PL-US ma zidentyfikowanych wiele lokalizacji z właściwymi zapisami w pzp, z gwarantowanym strumieniem frakcji energetycznej (pre-rdf) i odbiorem produktów końcowych (paliwa, energia/ciepło).

8. Inwestycja 500 tys. zł to inwestycja w "Studium Wykonalności i wynegocjowanie 3 Umów Projektowych (działka, strumień surowca, sprzedaż produktu)", która daje wyłączność Partnerowi Zespołu PL-US na przygotowywanie, budowanie i zarządzanie Instalacjami TD4 i udziały (także większościowe) w Spółkach Projektowych oraz spółce wytwórczo/serwisującej Instalacjie TD4 w Polsce.

Zapraszam do kontaktu.

Zdjęcia obiektu:

Zobacz film:

Zobacz mapę:

Tagi:

SynGas partner biznesowy Szukamy partnera odpady komunalne odpady przemysłowe

Zobacz również:Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2020 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA