BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Stylowy hotel**** SPA - wartość z wyceny 55 mln zł

Informacje podstawowe:

Miasto Województwo kujawsko-pomorskie
Cena sprzedaży 13 000 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Światowy
Profil działalności Hotel
13 000 000 PLN
Dodano: 01 sierpnia 2022
W systemie jeszcze: 47 dni

ID ogłoszenia: #7804
liczba wyświetleń: 52
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDF

Opis ogłoszenia:

Stylowy i luksusowy Hotel**** Spa położony nad niewielkim jeziorem, wspaniale utrzymany park oraz pozostałości jednego z najpiękniejszych pałaców romantycznej architektury renesansowej.

Mikroklimat tego miejsca zapewnia idealny wypoczynek. Restauracja hotelowa, kilka sal konferencyjnych, spa, przepiękny basen, ogrody wodne, możliwość organizacji dużych imprez plenerowych, ślubów, szkoleń. Wnętrza hotelu w stylu pałacowo- dworkowym. 25 pokoi, w tym 3 apartamenty + Domek Ogrodnika - 6 pokoi. Stała baza Klientów krajowych i zagranicznych, w tym politycy i celebryci o wyszukanych gustach żywieniowych.

Dla osób korzystających z noclegu do dyspozycji nieograniczony dostęp do strefy Spa:

1. trójwymiarowy basen z atrakcjami
2. jacuzzi pod gwieździstym niebem
3. sauna sucha
4. sauna parowa
5. sauna niskotemperaturowa
6. herbarium
7. tepidarium
8. studnia lodowa
9. prysznice wrażeń

Wydano warunki na rozbudowę części hotelowej o powierzchnię 2100 m2. W bieżącym operacie szacunkowym wykonanym metodą dochodową, wartość całej nieruchomości określono na kwotę 55 mln zł, a po rozbudowie na kwotę 75 mln zł. Rok 2021, mimo pandemii i lockdownu, przyniósł dochód w kwocie 1,5 mln zł. W b. r. została zainstalowana fotowoltaika o mocy 27 kW oraz o mocy 40 kW a także pompy ciepła w celu obniżenia kosztów a tym samym zwiększenia dochodu. Ok. 70% wytworzonego przez fotowoltaikę prądu, Zakład Energetyczny odda Hotelowi w okresie zimowym bezpłatnie.

Istnieje również możliwość zagospodarowania ruin pałacu, przywrócenia dawnego wyglądu i adaptacji pod apartamenty hotelowe. Dofinansowanie na tego typu prace to około 80% kosztów renowacji. Od bieżącego roku można korzystać z tzw. ulgi Pałacyk plus i odliczać od podstawy opodatkowania kwotę do 500 tys. zł rocznie. W związku z odliczeniem bez ograniczeń także kosztów remontu można obniżyć swój dochód do zera i nie płacić pit.

Cena sprzedaży brutto 13 mln zł - w cenie zawarty jest koszt poniesiony w 2022 roku na instalację fotowoltaiki o mocy 27 kW i mocy 40 kW oraz pomp ciepła.

Szczegółowe dane dostępne po podpisaniu umowy z klauzulą poufności. Dołączone zdjęcia są zdjęciami poglądowymi - nie przedstawiają oryginalnego obiektu.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.

Zdjęcia:

Tagi:

Hotel stylowy hotel SPA Pałac

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA