Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Sprzedam internetowe laboratorium, zakład, firmę fotograficzną

Informacje podstawowe:

Województwo małopolskie
Miasto Kraków
Cena sprzedaży 450 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
Rok rozpoczęcia działalności 2005
Liczba udziałowców 1
Firma jest zyskowna? tak
Nieruchomość na własność nie
Współpraca posprzedażowa Tak
Cena do negocjacji tak
ogłoszenie archiwalne
Dodano: 02 września 2019

ID ogłoszenia: #2761
liczba wyświetleń: 89
Ogłoszenie: Sprzedam internetowe laboratorium, zakład, firmę fotograficzną jest archiwalne, gdyż ogłoszeniodawca go nie przedłużył. Na ten moment nie ma możliwości kontaktu z ogłoszeniodawcą. Pozostaw adres mailowy jeśli chcesz być powiadomiony o aktywowaniu ogłoszenia.


Opis oferty:

Sprzedam dobrze prosperujące, niezadłużone laboratorium fotograficzne o nieskazitelnej renomie, obsługujące zarówno profesjonalistów jak i będących w mniejszości amatorów.
Firma czerpie całość dochodów z wywoływania zdjęć, z czego znaczną większość ze sprzedaży odbitek wysyłkowo (pozostałe odbierane przez klientów osobiście w Krakowie). Przychodów dostarcza obszerna baza stałych, przywiązanych klientów, ciągle powiększająca się o nowych odbiorców. Średni dochód netto (po uwzględnieniu wszystkich obciążeń, w tym ZUS i podatki) za lata 2016-2018 wyniósł 225 000 zł/rok.
Firma pracuje na w pełni sprawnych urządzeniach, spełniających najwyższe standardy stabilności i jakości (do potwierdzenia przez niezależny serwis), zdolnych produkować odbitki o wysokich gęstościach (DMAX na poziomie 2,35) i równomiernych ramkach niezależnie od formatu (odchyłki na poziomie 0,2mm pozwalają na pracę nawet z ramkami o grubości 2mm i mniej). Wypracowany tryb pracy wraz z daleko posuniętą automatyzacją opartą o szereg rozwiązań softwarowych (w tym autorskich) pozwala na znaczną redukcję nakładów pracy względem tradycyjnych systemów.

Koszt przejęcia przedsiębiorstwa, stanowiący równowartość jego dotychczasowych dwuletnich dochodów, to jest 450 000 zł, nie musi być spłacony w jednej transzy – dopuszczalne jest rozłożenie części spłaty na raty w uzasadnianych przypadkach. Podmiotom spoza branży oferuję także cały know-how, szkolenie i ewentualną pomoc na wczesnym etapie po przejęciu. Zainteresowane osoby i firmy zapraszam do kontaktu.

Nieruchomości i urządzenia:
Agfa D-lab2 i druga na części, 11 magazynów papierowych, strona internetowa, komputer - stacja graficzna wraz z zestawem potrzebnego oprogramowania (od wysyłki zdjęć przez klienta do laboratorium, przez obróbkę, profilowanie itp, po automatykę komunikacji z maszyną). Wszystko powyższe nie ma wprawdzie ogromnej wartości rynkowej, nie licząc może różnorakiego dedykowanego i częściowo własnoręcznie pisanego oprogramowania, ale bogactwo firmy kryje się w obszernej bazie zadowolonych i niezmiennie powracających klientów.

Wsparcie posprzedażowe:
Pełne wprowadzenie w model pracy, szkolenie z zakresu obsługi maszyn i używanego oprogramowania, kontakty do dostawców, pomoc techniczna na wczesnym etapie po przejęciu.

Powód sprzedaży:
Firma ma ogromny potencjał, w szczególności jeśli poświęcić odrobinę czasu na działania marketingowe, których - jako typowy inżynier - dotychczas unikałem jak ognia, rozwijając biznes niemal wyłącznie przez polecenie od stałych klientów. Swojemu powołaniu chciałbym teraz oddać się bez reszty, godząc się przy tym z faktem, że za tę zmianę branży przyjdzie mi oddać dzieło blisko piętnastu lat pracy.

Zdjęcie poglądowe
Fot.: https://unsplash.com/photos/EAYkeJ0zc4w

Zdjęcia obiektu:

Zobacz mapę:

Tagi:

firma fotograficzna zakład fotograficzny laboratorium fotograficzne sprzedam firmę laboratorium internetowe

Zobacz również:Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2020 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA