BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Oferta kompleksowa sprzedaży Spółki Jawnej i lokalu handlowego w Olsztynie, z powodu wieku i stanu zdrowia

Informacje podstawowe:

Miasto Olsztyn
Ulica Lanca 3
Cena sprzedaży do negocjacji
Zasięg przedsiębiorstwa Lokalny
Rok rozpoczęcia działalności 1984
Profil działalności Piekarstwo, Handel, Wynajem lokali biurowych
Forma prawna Spółka jawna
Liczba udziałowców 2
Powód sprzedaży Emerytura, wiek i stan zdrowia
Firma jest zyskowna? tak
W kadrze są osoby zdolne objąć stanowisko menadżerskie? tak
Nieruchomość na własność tak
Współpraca posprzedażowa Tak
Cena do negocjacji tak
ogłoszenie archiwalne
Dodano: 17 lipca 2022

ID ogłoszenia: #7760
liczba wyświetleń: 146
Ogłoszenie: Oferta kompleksowa sprzedaży Spółki Jawnej i lokalu handlowego w Olsztynie, z powodu wieku i stanu zdrowia jest archiwalne, gdyż ogłoszeniodawca go nie przedłużył. Na ten moment nie ma możliwości kontaktu z ogłoszeniodawcą. Pozostaw adres mailowy jeśli chcesz być powiadomiony o aktywowaniu ogłoszenia.warminsko-mazurskie
Opis ogłoszenia:

Działalnością Spółki Jawnej jest produkcja i sprzedaż pieczywa i wyrobów cukierniczych w sklepie firmowym przy piekarni, w sklepie także oferowanym do sprzedaży w pkt.2 i w 20 sklepach nie należących do Spółki, oraz wynajem lokalów biurowych w budynku w którym znajduje się piekarnia.

Piekarnia zatrudnia personel o wysokich kwalifikacjach zawodowych, związanych z firmą od wielu lat i zmotywowany do pracy, w ilości całkowicie spełniającym zapotrzebowanie.
Piekarnia produkuje bardzo duży asortyment pieczywa i wyrobów cukierniczych, posiadając także wyroby nie oferowane przez konkurencje.

W mojej ocenie sprzedaż pieczywa w sklepie firmowym jest zdecydowanie największa w całym Olsztynie, posiada opinię średnią 4,9 na 113 opinii.

Dochód przybliżony Spółki za rok 2021 wyniósł ponad 670000 zł, który mógłby być przez 10 lat nieopodatkowany ( opis budynku ).
Dochód Spółki uważam, że można byłoby zwiększyć otwierając sklepy firmowe z małymi kawiarniami.

Majątkiem Spółki jest :

1. Budynek spółki o powierzchni całkowitej 949 m2 znajduje się na działce o pow.298 m2, w ścisłym centrum Olsztyna, obok ZUS-u.
a) piwnica o powierzchni 197 m2 – zaplecze piekarni
b) parter o pow. 206 m2 – sklep firmowy, piekarnia
c) I piętro o pow. 197m2 – cukiernia, biura piekarni, lokal biurowy wynajęty
d) II piętro o pow. 197 m2 – lokale biurowe wynajęte ( 8 pokoi )
e) III piętro o pow. 152 m2 - lokale biurowe wynajęte ( 7 pokoi )

Budynek został wybudowany w 1997 r i jego stan jest dobry.
Ze względów podatkowych budynek może być amortyzowany w skali 10%, ponieważ w zezwoleniu na budowę jest przebudowa starego budynku, dlatego był amortyzowany w skali 10% i nowy właściciel mógłby amortyzować także w skali 10%.

2. Piekarnia jest wyposażona w sprawny sprzęt w pełni odpowiadający skali i asortymentowi produkcji, z serwisem zapewniającym pracę bez przestojów ( przeszkolona załoga i szeroki asortyment części zamiennych)

3. Samochody dostawcze w ilości 3 sztuk ponad 10 – letnie.
Proponowana cena 5200 000,00 zł netto ( pięć milionów dwieście tysięcy ).

II. Lokal o pow. 120 m2 wraz z przejęciem sklepu spożywczego wynajmowanego od Spółdzielni Mieszkaniowej o powierzchni 300 m2

Oferuję do przejęcia lokal w którym jest aktualnie samoobsługowy sklep spożywczy.
Lokal znajduję się w dzielnicy mieszkaniowej miasta Olsztyna otoczony wieloma budynkami mieszkalnymi, gdzie w pobliżu jest tylko sklep „Żabki” i inne małe sklepy osób prywatnych. Najbliższy sklep „Biedronki” znajduje się w odległości 1300 metrów, Lidla 2200 metrów. Według mojego rozeznania nie ma możliwości architektonicznych aby w pobliżu powstał jakikolwiek sklep wielkopowierzchniowy.

Sklep jest połączeniem dwóch lokali : jednego o powierzchni 300 m2, który jest dzierżawiony od Spółdzielni Mieszkaniowej i drugiego o powierzchni 80 m2 połączonego z tym pierwszym, który jest moją własnością. Jestem właścicielem lokalu o powierzchni 120 m2, ale ze względu na moje potrzeby handlowe tylko 80 m2 przyłączyłem do sklepu. Pozostałe 40 m2 jest wynajęta. W razie potrzeby do sklepu można przyłączyć pozostałe 40 m2, likwidując ścianę działową. Jest możliwość dostarczenia towarów handlowych dużymi samochodami. Około 10 lat temu przeprowadziłem remont kapitalny sklepu : wymieniłem płytki na posadzce, zamontowałem oświetlenie ledowe, wymieniłem regały, wymieniłem sprzęt chłodniczy, ogrzewanie, klimatyzację, schody wejściowe itd. Ze względu, że za 1,5 roku idę na emeryturę, zamierzam odstąpić ten sklep. Koszty miesięczne czynszu z ogrzewaniem tego sklepu wynoszą około 10 000,00 zł. W sklepie pracuję bardzo dobry personel łącznie z kierowniczką, która jest całkowicie samodzielna i nie wymaga bieżącej kontroli.

Proponuję sprzedać swój lokal o powierzchni 120 m2 i odstąpić lokal spółdzielni o powierzchni 300 m2 w pełni wyposażony za sumę 120 0000 zł ( jeden milion dwieście tysięcy złotych ) netto.

Kupując mój lokal za 1 milion dwieście tysięcy złotych można go zamortyzować w skali 9 % rocznie.

Preferuję sprzedaż kompleksową obu nieruchomości, ponieważ te dwie działalności biznesowo bardzo się uzupełniają.

Zdjęcie poglądowe
Fot.: https://unsplash.com/photos/_h-2jrL9cMU

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Sprzedam spółkę lokal handlowy lokal w Olsztynie spółka jawna produkcja i sprzedaż pieczywa wyroby cukiernicze Piekarstwo

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA