BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Eko-utylizacja odpadów: eEko-paliwa i eko-Energia z odpadów komunalnych i przemysłowych (medycznych)

Informacje podstawowe:

Województwo mazowieckie
Miasto Kaleń
Cena sprzedaży 700 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Cały kraj
700 000 PLN
Dodano: 28 grudnia 2020
W systemie jeszcze: 2 dni

ID ogłoszenia: #5048
liczba wyświetleń: 786
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDF


mazowieckie
Opis ogłoszenia:

1. Zespół PL-US InnoTech Group poszukuje Partnera Biznesowego i/lub Finansowego do szybszego wprowadzania na rynek w Polsce (i w innych krajach) Instalacji z Technologią D5 (Instalacja D5).

2. Zespół PL-US posiada wyłączne prawa do marketingu i sprzedaży Instalacji D5 w Polsce oraz prawo do organizowania produkcji i serwisu tych Instalacji. PL-US posiada łatwą ścieżkę do wyłączności do Technologii D5 w innych krajach na całym świecie.

3. Rynek w Polsce to przede wszystkim Instalacja D5 jako źródło gazu/paliwa dla samorządowych i prywatnych, lokalnych elektrociepłowni i ciepłowni. W Polsce na rynku Gospodarki Odpadami, po segregacji i recyklingu, pozostaje ok. 4 milionów ton rocznie tzw. frakcji energetycznej odpadów komunalnych (pre-rdf) i ok. 4 miliony ton rocznie tzw. odpadów energetycznych przemysłowych (w tym medycznych).

4. Od roku 2016 obowiązuje zakaz składowania frakcji energetycznej odpadów na składowiskach - wzrastają opłaty za odbiór/utylizację odpadów i opłaty marszałkowskie za składowanie. Aktualnie opłaty te sięgają 800 zł/tonę. Przetwarzanie frakcji energetycznej w Instalacjach D5 jest wysoce ekologiczne (blisko-zero emisji i pozostałości stałych) i wysoce ekonomicznie (nawet bez dopłat z Programów UE).

5. Pojedyncza Instalacja D5 przetwarza ok. 50 ton rocznie suchej frakcji energetycznej. Rynek w Polsce jest na kilkadziesiąt Instalacji D5. Efektywność Instalacji D5: z 1 tony odpadów otrzymujemy 1 MWh energii elektrycznej.

6. Instalacja D5 zamienia frakcję energetyczną odpadów w ekonomicznym i ekologicznym procesie dewolatyzacji (bez emisji i bez odpadów stałych) na czysty SynGaz. Z SynGazu możemy wytwarzać eko-paliwa gazowe/płynne lub eko-energię/ciepło (wybór finalnego produktu nastąpi podczas pisania Studium Wykonalności Projektu D5 dla danej lokalizacji).

7. Zespół PL-US ma zidentyfikowanych wiele lokalizacji z właściwymi zapisami w Planie Zagospodarowania Przestrzennego, z gwarantowanym strumieniem frakcji energetycznej (pre-rdf) i odbiorem produktów końcowych (eko-paliwa, eko-energia/ciepło).

8. Inwestycja 700 tys. zł to inwestycja w "Studium Wykonalności i wynegocjowanie 3 Umów Projektowych (kontrola nad działką; dostawa strumienia surowca; sprzedaż produktu końcowego)". Koszty napisania Studium będą zamienione na ok. 6-9% udziałów w Spółce Projektowej (wartość do ok. 5 mln zł.). Pokrycie kosztów napisania Studium daje wyłączność Partnerowi Zespołu PL-US na przygotowywanie, finansowanie, budowanie i zarządzanie kolejnymi Instalacjami D5. Studium daje udziały (możliwe także większościowe) w kolejnych Spółkach Projektowych oraz w spółce wytwórczo/serwisującej Instalacje D5 w Polsce i UE.

Zapraszam do kontaktu.

Zdjęcia:

Zobacz mapę:

Tagi:

Instalacei z Technologią D5 Eko-utylizacja eEko-paliwa eko-Energia

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA