BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Do sprzedania spółka z branży handlowej z nieskazitelną historią 30 letnią

Informacje podstawowe:

Miasto Województwo śląskie
Cena sprzedaży do negocjacji
Zasięg przedsiębiorstwa Światowy
Rok rozpoczęcia działalności 1989
Profil działalności hurtowy import towaru z Chin
Powód sprzedaży wiek emerytalny
do negocjacji
Dodano: 21 września 2022
W systemie jeszcze: 49 dni

ID ogłoszenia: #8031
liczba wyświetleń: 27
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDF

Opis ogłoszenia:

Zdecydowanie sprzedamy 100% udziałów w Spółce z o.o.
Spółka posiada 2 udziałowców posiadających po 50% udziałów.
Spółka została wystawiona na sprzedaż ze względu na chęć przejścia właścicieli w stan spoczynku /wiek emerytalny/ oraz chęć przekazania dobrze działającą spółkę z perspektywami osobom, które potrafiłyby wykorzystać jej potencjał.

Spółka zajmuje się hurtowym importem towaru z Chin i sprzedażą produktów w Polsce od 1989 roku.

Firma posiada bogatą bazę klientów zarówno w Polsce jak i poza nią.
Spółka dysponuje dużym budynkiem magazynowo - biurowym oraz samochodami.
Budynek 2 piętrowy /ok. 2700 m2/ składa się z magazynów, biur, garażu z kanałem, domku o pow. ok 80 m2 oraz placu parkingowego. Dodatkowo z nieruchomością graniczy działka odgrodzona z możliwością zabudowy, której powierzchnia wynosi ok. 14a.

Nieruchomość znajduje się w dogodnej lokalizacji, zarówno dla transportu lekkiego jak i ciężkiego w dzielnicy przemysłowej miasta. Dojazd jest drogą dwupasmową.

Spółka działa i prowadzi handel bieżący. Zamówienia są składane do fabryk w Chinach poprzez agentów. W związku z długim okresem współpracy, spółka posiada bardzo dobre warunki handlowe oraz kredyt kupiecki, który nigdy nie był przez 30 lat nadwyrężony.

Obroty spółki kształtowały się na poziomie do 20 mln złotych rocznie. Spółka posiadała kredyty, które były spłacane regularnie w terminach wyznaczonych. Firma nie posiada zaległości skarbowych, ani wobec zakładu ubezpieczeń społecznych.

Firma może podjąć się innej branży jak i rodzaju usług. W nieruchomości na parterze można zainstalować ciężki sprzęt do produkcji.

Aktualnie po rozmowach istnieje gwarancja natychmiastowego wynajęcia powierzchni biurowych i magazynowych przez innego najemcę, który chce stworzyć w przedmiotowej nieruchomości biura pod swoje wymagania celem dalszego podnajmowania, co gwarantuje inwestorowi, że nie mając planu na zagospodarowanie niniejszej nieruchomości, będzie się koszt zakupu zwracał poprzez wynajem od momentu wykupu nieruchomości.
W przypadku przejęcia spółki, istnieje możliwość sukcesywnego wdrażania oraz przedstawienia nowych właścicieli, kontrahentom z Chin

Siedzibą Spółki jest miasto na południu województwa śląskiego.

Wszystkich poważnie zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy w celu umówienia ewentualnego spotkania, czy też z zapytaniem o więcej szczegółów, które aktualnie nie zostały podane.

Powodem sprzedaży jak już zostało napisane wcześniej jest przejście w stan spoczynku. Nie podajemy żadnych danych finansowych ani urzędowych przed podpisaniem umowy o zachowaniu poufności. Cena za 100% udziałów w Spółce Matce wraz z nieruchomością to 8.000.000 zł z możliwością negocjacji. Cena zakupu spółki bez nieruchomości i bez zobowiązań klienckich - 1 200 000zł.

Za oferty pokrycia kosztów zakupu kredytem zaciągniętym na Spółkę z góry dziękuję. Proszę tylko o poważne oferty, gawędziarzom kawiarnianym również serdecznie dziękujemy.

Zdjęcie poglądowe
Fot.: https://unsplash.com/photos/2Juj2cXWB7U

Zdjęcia:

Tagi:

spółka na sprzedaż spółka z branży handlowej import z Chin

Zobacz również:

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA