BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Biotechnologia - opatrunek nosowy

Informacje podstawowe:

Województwo śląskie
Wysokość poszukiwanego kapitału 800 000 PLN
Zasięg przedsiębiorstwa Światowy
800 000 PLN
Dodano: 17 kwietnia 2019
W systemie jeszcze: 11 dni

ID ogłoszenia: #1870
liczba wyświetleń: 311
Dane kontaktowe ogłoszeniodawcy

Dostęp do danych kontaktowych mają zarejestrowani użytkownicy platformy
Zobacz dane kontaktowe Skontaktuj się Dodaj do schowka Drukuj ogłoszenie Pobierz ogłoszenie jako PDF


slaskie


Opis oferty:

Poszukuję do współpracy doświadczonych osób/ placówek w uzyskiwaniu biopolimerów do użytku medycznego. Równocześnie poszukuje doświadczonego inwestora finansowego z branży biotech. Projekt polega na opracowaniu biodegradowalnego opatrunku wewnątrznosowego wykorzystywanego po operacjach zatok przynosowych. Aktualnie projekt jest w stadium koncepcji przedsięwzięcia.

Od ponad 10 lat zajmuję się chirurgicznym endoskopowym leczeniem stanów zapalnych nosa i zatok przynosowych. Endoskopowa chirurgia zatok (endoscopic sinus surgery) jest metodą z wyboru przy leczeniu przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych (chronic rhinosinusitis) i polipów nosa. Na podstawie własnych doświadczeń zauważyłem, że pozytywny efekt leczenia w dużej mierze zależy od prawidłowego gojenia się rany pooperacyjnej. Bardzo częstymi powikłaniami po zabiegach są : krwawienia, zrosty, bliznowacenie, obrzęki błony śluzowej, lateralizacja małżowin nosowych, tworzenie się skrzepów, ziarniny, nawracające, przewlekłe stany zapalne.
Kolejnym istotnym aspektem jest czas gojenia się rany i komfort pacjent w okresie pooperacyjnym.

Mój pomysł polega na opracowaniu materiału opatrunkowego ograniczającego możliwość wystąpienia powikłań i przyspieszającego gojenie się rany z możliwością miejscowego podawania leków.

Ze swojej strony oferuję długoletnie doświadczenie zawodowe, możliwość zorganizowania i przeprowadzenia badań klinicznych, zaangażowanie w projekt od strony medycznej.

Zdjęcia obiektu:

Zobacz mapę:

Tagi:

Biotechnologia opatrunek nosowy

Zobacz również:Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2020 Progres Solution
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA