BLOG
Nasz portal pomaga przedsiębiorcom w znalezieniu Inwestorów oraz prezentuje ciekawe formy inwestycji

Innovation Nest

Logo: Innovation Nest
Nazwa: Innovation Nest
WWW: www.innovationnest.co
Kontakt: partners@innovationnest.co
Obszar
zainteresowań:
Branże: Innovation Nest specjalizuje się w inwestycjach w projekty o globalnym potencjale, działające w modelu SaaS (Software as a Service), skierowane do klientów biznesowych (B2B).
Opis

Działalność: fundusz Innovation Nest powstał, aby pomagać polskim przedsiębiorcom w tworzeniu globalnych firm i rozwijaniu biznesu technologicznego na międzynarodowych rynkach.


Geneza: Założyciele funduszu – Piotr Wilam (m.in. współtwórca Onetu oraz inwestor w Merlin.pl) oraz Marek Kapturkiewicz (m.in.były wiceprezes Onet.pl) Innovation Nest chcieli zmienić sposób myślenia polskich firm, które koncentrowały się głównie na rynku lokalnym i pomóc im rozwijać się również na rynkach zagbranicznych.


Na jakim etapie musi być projekt: i fundusz inwestuje w projekty na wczesnym etapie rozwoju (Seed Stage). W obrębie zainteresowań Innovation Nest są firmy, które mają już działający produkt i początkową trakcję. Najlepiej kiedy firma posiada przychody na poziomie 5-40 tys. dol MRR. Fundusz inwestuje również w bardziej rozwinięte projekty(Series A), jednak skupia się na Seed Stage.


Kwota inwestycji: fundusz inwestuje w rundach seed na poziomie do 500 tys. dolarów. Dotychczas średnia inwestycja wynosi koło 200 tys. dolarów.


Przykłady inwestycji: fundusz posiada w swoim portfelu 33 spółki. Niektóre z nich to:

  • UXPin – narzędzie online umożliwiające projektowanie interfejsów aplikacji webowych i mobilnych, pozwala także na efektywną współpracę osób projektujących.
  • Picodi – serwis z kodami rabatowymi i zniżkami.
  • Perfect Gym – platforma do zarządzania klubami fitness
  • iGrid Technology – spółka wprowadza na rynek i rozwija rozwiązania Smart Grid w obszarze Internetu Rzeczy wspierające efektywność generacji farm fotowoltaicznych oraz nowe, jakościowe modele regulacyjne w energetyce w oparciu o inteligentne sieci.
  • Elmodis – jest zaawansowanym modułem monitorowania, diagnostyki i predykcji uszkodzeń z wbudowanymi obwodami zabezpieczeń silników elektrycznych.
  • Wayman – pomaga zarządzać wszystkimi projektami w firmach projektowych. System nie tylko usprawnia komunikację pomiędzy członkami zespołu, ale również uwzględnia wszelkie zmiany, nadzoruje zasoby i dokładnie szacuje harmonogram realizacji każdego projektu
  • POS Bistro – aplikacja do obsługi zamówień w gastronomii (w lokalu i dostawie), obsługi płatności, generowania faktur, rachunków
  • Estimote – produkcja beaconów czyli niewielkich czujników, które potrafią wymieniać informacje z telefonem komórkowym wyposażonym w odpowiednią aplikację.
  • Silvair – firma, która pracuje nad uniwersalną platformą inteligentnego oświetlenia dla klientów komercyjnych.
  • Growbots – sztuczna inteligencja do automatyzowania procesu sprzedaży
  • Perdoo – platforma do zarządzania celami pracowników firmy


Wady polskich pomysłodawców: zapominają, że budowanie globalnej firmy nie kończy się na pomyśle. To długa droga, która posiada wiele zakrętów. Nasz rynek pokazuje, że jest wiele osób, które nie dostrzegają przeróżnych aspektów prowadzenia globalnej firmy. Niestety często się zdarza, że odrzucamy projekty na wczesnym etapie ponieważ nie są dobrze przygotowane, założyciele nie poświęcili wystarczająco dużo czasu do tego, aby poszukać informacji o tym co dzieje się na rynku.


Zalety polskich pomysłodawców: na pewno możemy śmiało pochwalić technologię jaką udaje nam się wytworzyć w Polsce. Pod tym aspektem jesteśmy jednym z liderów światowych.






 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2025 DEALDONE
Projekt i wykonanie: sitebysite.pl